Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ból brzucha mieć związek ze stresem?

Witam Na początku wiem że 2 lata temu skończyłam się leczyć na nerwicę zanurzeniowa lękowa , w tym roku zmarł mi tato , straciłam pracę przez covid w wrześniu poraził mnie prąd zaczęłam pracę w której się bardzo stresuje i nienawidzę tam chodzić , wszystko było dla mnie mega stresujące . Od września czułam się ciągle zmęczona , wstaje po przepisanej nocy i jestem niewyspana , jednego dnia w pracy zrobiło mi się bardzo słabo czułam jaki duszno ( nigdy nie czułam się tak ) myślałam że zaraz zejdę , dodam że o 11 zjadalam moje pierwsze śniadanie i już przed jedenasta byłam bardzo głodna i mi się kręciło w głowie . Miałam L4 i lekarz mi wystawił śmietanie na badanie krwi było lepiej , zrobiłam je w piątek tego samego dnia zaczol mnie strasznie bolec żołądek pojechałam na pogotowie badania krwi wszystkie dobre , USG jamy brzusznej też dobre , w wynikach które zrobił mi lekarz miałam podwyższone ASP i ALAT i 203 chorestelor . Ciągle mnie brzuch pobolewal w nocy obudziłam się z bólem dusznością myślami że zejdę znowu . W środę pojechałam znowu na pogotowie zrobiono mi test na covid , badanie krwi moczu i wszystko jest dobrze , nawet wtedy już te wyniki wątrobowe było dużo lepsze . Czy mój ból brzucha to jest że stresu ? Ciągle się boje ze cos mi się stanie że umrę . Niby byłam u lekarzy ale jakoś nie czuję się pewna że tam nic nie ma , mam skierowanie na gastroskopie ale to dopiero w przyszłym roku
KOBIETA, 28 LAT 3 miesiące temu

Badania w RZS

W przypadku podejrzenia reumatoidalnego zapalenia stawów należy poddać się szczegółowej diagnostyce. Profil reumatyczny to badania, które pozwalają zdiagnozować choroby reumatyczne. Na wszelkie pytanie odnoszące się do badań odpowiada dr n. med. Maria Rell-Bakalarska.

Ból brzucha oczywiście może być wynikiem stresu, ale w pierwszej kolejności należy wykluczyć najbardziej prawdopodobne przyczyny somatyczne. Wskazała jednak Pani również na objawy lękowe, z którymi się Pani mierzy ("ciągle się boję, że coś mi się stanie, że umrę") - jest to niewątpliwie przestrzeń do pracy psychoterapeutycznej i do nawiązania kontaktu z takim specjalistą (najlepiej pracującym w nurcie poznawczo-behawioralnym) serdecznie zachęcam. Niewykluczone, że ból brzucha również ma związek z lękiem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy