Czy ból po lekkim nawierceniu przejdzie?

Witam, mam problem z zębem. 4 dni temu byłam u stomatologa ponieważ wypadła mi plomba, po lekkim nawierceniu i zaplombowaniu zaczął boleć mnie ząb, teraz boli krótko i najczęściej gdy się napije, zjem coś ciepłego lub z chłodnego miejsca wejdę w ciepłe, lecz nie boli gdy nagryzam, jestem w ciąży i wolałabym uniknąć leczenia kanałowego do porodu. Chciałabym spytać czy jest możliwość, ze w ciągu 2 tyg przejdzie mi ten ból ? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz.

Witam serdecznie,
Czasami przy głębokiej próchnicy ząb przez kilka dni może faktycznie być bardziej wrażliwy. Jeśli w przeciągu tygodnia od zabiegu objawy nie ustąpią, warto skonsultować się ze swoim stomatologiem. W zależności od przyczyny dolegliwości stomatolog pomoże w odpowiedni sposób (np. wymieni wypełnienie).