Czy ból pojawiający się pod prysznicem u osoby w 36 tygodniu ciąży oznacza skurcz porodowy?

Witam. Jestem w 36 tygodniu ciąży, dzidziuś jest już bardzo duży 3600 g. Mój lekarz ocenia dzieciątko jakby było w 38 tygodniu ciąży. Ale do rzeczy. Dziś poczułam okropny ból, jakby skurcz zaczął się od bólu krzyża później przez pachwinę w nodze i z prawej strony brzucha który szedł pod same piersi. Brzuch był bardzo twardy Taki skurcz pojawił się 3 razy po ciepłym prysznicu ustało. Ale niestety nadal utrzymuje się ból z prawej strony brzucha jaki i odcinka krzyżowego I tu moje pytanie czy mam się niepokoić bądź czy to już są skurcze porodowe ? Czy mam jechać z tym do szpitala ? Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeżeli skurcze będę się pojawiały regularnie, to należy podejrzewać rozpoczynającą się akcję porodową. Ale to już Pani na pewno wie. ;)