Czy ból w okolicach żeber oznacza powrót bakterii Helicobacter pylori?

3 miesiące temu wykryto u mnie Helicobacter pylori. Lekarz zalecił mi branie przez dwa tygodnie dwóch silnych antybiotyków: Klacid i Amotaks oraz dostałam tabletki, które miały hamować wytwarzanie kwasu solnego (Controloc). Dwa dni temu skończyłam brać Controloc i od tamtej pory zaczęły się bóle w okolicy prawego żebra - wcześniej występowały podobne objawy, ale wtedy były silniejsze. Czy to nawrót bakterii? Czy silny stres mógł to spowodować?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Z Pani relacji dopuszczam, że zaprezentowany przez Panią symptom, może wskazywać na odpowiedź Pani organizmu, na stres.

Zalecałabym Pani kontrolną konsultację u Lekarza pierwszego kontaktu, który zadecyduje o ewentualnym postępowaniu diagnostycznym.

Serdeczności i radości Pani życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749