Czy bóle brzucha i stany depresyjne są skutkami ubocznymi przyjmowania tabletek?

Czy ból podbrzusza, jajników, stany załamania i depresji, podwyższona temp. ciała 37C, rekcja płaczem na krzyk mogą być skutkami ubocznymi tabletek antykoncepcyjnych czy to jest ciąża? (Dodam, że to wszystko zaczęło się dziać przy 2 op. tabletek.) A wcześniej miałam infekcje, zapalenie pochwy, miałam opuchnięte wargi, bolało mnie i swędziało. Proszę o Pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy mogą być związane zarówno ze stosowanie tabletek antykoncepcyjnych jak i mogą sugerować ciążę.
Aby wykluczyć z dużym prawdopodobieństwem wystarczy wykonać test ciążowy po min. 14 dniach od stosunku.
Po wykluczeniu możliwości ciąży można będzie przypisać z dużym prawdopodobieństwem wymienione objawy stosowanej antykoncepcji.
Wówczas wskazana jest konsultacja z ginekologiem i być może zmiana preparatu na inny.

Redakcja abcZdrowie.pl