Skutki zakończenia antykoncepcji

Dzień dobry. Mam następujący problem, mianowicie 7.02.2011 (data założenia nowego krążka) zakończyłam stosować antykoncepcję (Nuvaring). Od tego czasu mam ciągłe krwawienie (2 tygodnie) oraz parę dni temu sutki stały się bardziej wrażliwe na dotyk. Chciałam się dowiedzieć, czy takie skutki po zakończeniu antykoncepcji są normalne ? Nuvaring brałam przez 2,5 roku. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą być związane z odstawieniem hormonalnego preparatu antykoncepcyjnego. Jest to tym bardziej prawdopodobne, jeśli na początku stosowania tego preparatu także występowały jakiekolwiek działania niepożądane.
Jeśli preparat był stosowany prawidłowo, a po odstawieniu stosowana była mechaniczna metoda antykoncepcyjna, to prawdopodobieństwo ciąży jest minimalne, w przeciwnej sytuacji należy wykonać test ciążowy.
Opisane objawy powinny ustąpić do czasu pojawienia się krwawienia miesięcznego, jeśli nie ustąpią to wskazana jest konsultacja ginekologiczna.

Redakcja abcZdrowie.pl