Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skutki zakończenia antykoncepcji

Dzień dobry. Mam następujący problem, mianowicie 7.02.2011 (data założenia nowego krążka) zakończyłam stosować antykoncepcję (Nuvaring). Od tego czasu mam ciągłe krwawienie (2 tygodnie) oraz parę dni temu sutki stały się bardziej wrażliwe na dotyk. Chciałam się dowiedzieć, czy takie skutki po zakończeniu antykoncepcji są normalne ? Nuvaring brałam przez 2,5 roku. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą być związane z odstawieniem hormonalnego preparatu antykoncepcyjnego. Jest to tym bardziej prawdopodobne, jeśli na początku stosowania tego preparatu także występowały jakiekolwiek działania niepożądane.
Jeśli preparat był stosowany prawidłowo, a po odstawieniu stosowana była mechaniczna metoda antykoncepcyjna, to prawdopodobieństwo ciąży jest minimalne, w przeciwnej sytuacji należy wykonać test ciążowy.
Opisane objawy powinny ustąpić do czasu pojawienia się krwawienia miesięcznego, jeśli nie ustąpią to wskazana jest konsultacja ginekologiczna.

Redakcja abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy