Czy bóle brzucha mogą być spowodowane zwiększoną ilością przyjmowanego pokarmu?

. 2,5mies leczylam zapalenie błony śluzowej żołądka lekiem ipp 40mg. Do tego bardzo uboga dieta opierająca się głównie na kaszy manny, ryżu, ziemniaku i marchewce, od czasu do czasu indyk lub dorsz, bułka pszenna z chuda wedlina). Po kontrolnej gastroskopii gdzie wyszedł : lekki rumień, lekarze kazali wracać do normalnego jedzenia, dietę podtrzymalam jeszcze 2tyg. Potem zaczęlam jeść większe porcje i wprowadzać '' nowości ''. Zaczął boleć mnie brzuch głównie po lewej stronie pod zebrami, czasami na środku tu gdzie żołądek i rzadko z prawej strony. Do tego mam wzdety brzuch, bulgotania... Odebrałam wyniki na alt, ast, amylaza, lipaza, białko całkowite i biluribina - wszystko w normie. Czy te bóle mogą być spowodowane tym że wcześniej bardzo mało jadłam a teraz organizm dostaje większe i bardziej wartościowe ilości pokarmu czy to jakiś problem zdrowotny?

Witam, uważam, że Pani dolegliwości spowodowane są przestrzeganiem restrykcyjnej diety przez długi okres czasu. Pani przewód pokarmowy musi się na nowo przyzwyczaić do "normalnego jedzenia". Teraz powinna Pani powoli rozszerzać swoja dietę, aby przyzwyczaić się do pokarmów bogatych w błonnik oraz do większych porcji.