Czy brać kolejne opakowanie tabletek, jeśli nie dostanę miesiączki?

Witam, mam pytanie. Zaczęłam brać tabletki, właśnie kończy mi się 7-dniowa przerwa i powinnam dostać miesiączkę. Czy jeśli nie dostanę 8 dnia to wziąć pigułkę, czy czekać na krwawienie. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę w pierwszej kolejności wykonać test ciążowy. Mogło dojść do zapłodnienia, pomimo regularnego przyjmowania tabletek, choć raczej do niego nie doszło. Jeśli wykluczy Pani ciążę, to proszę normalnie rozpocząć nowe opakowanie tabletek, tak jakby nigdy nic. Samo zatrzymanie krwawienia w pojedynczym cyklu nie jest jeszcze powodem do niepokoju. Jeśli w kolejnym, drugim i trzecim cyklu doszłoby do zatrzymania krwawienia w czasie przerwy w braniu tabletek, a testy ciążowe dadzą negatywne wyniki - proszę się udać do swojego lekarza ginekologa na badanie kontrolne.

Pozdrawiam serdecznie!