Czy brązowe upławy oraz inne dolegliwości podczas brania tabletek antykoncepcyjnych wymagają konsultacji lekarskiej?

Witam, 3 miesiące temu za pomocą laparoskopii miałam usuwaną torbiel. Stwierdzono u mnie endometriozę II stopnia. Mój ginekolog przepisał mi tabletki antykoncepcyjne, które mam brać bez robienia przerwy (mam pomijać 4 białe tabletki) i tak aż do ciąży. Już w drugim tygodniu pierwszego opakowania pojawiły się ciemnobrązowe upławy. Kończę już prawie 2. opakowanie, a upławy nie ustępują. Do tego pojawiły się krwawienia. Żadnej tabletki nie pominęłam, więc na pewno nie jest to miesiączka z odstawienia. To co mnie jeszcze niepokoi, to ból głowy, ból podbrzusza, drętwienie rąk i zaburzenia wzroku. Czy powinnam zaczynać 3. opakowanie i liczyć na to, że wszystko się unormuje, czy może już teraz udać się do lekarza, bo dzieje się coś złego? Proszę o odpowiedź. Z góry dzięki. Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

Skoro opisywane przez Panią dolegliwości występują stale od niemal 2 miesięcy a tabletki przyjmowane są prawidłowo, to zalecałabym wizytę u ginekologa przed rozpoczęciem trzeciego opakowania.