Czy bte duszności i kaszel mogą wskazywać na astmę?

Dzien dobry.mam uporczywy kaszel od pul roku , dusznosci znienacka , kaszel najczesciej wystepuje w nocy , gdzie ciezko jest zlapac oddech.chcialabym wiedziec czy to moze byc astma.dziekuje za odpowiedz.

Dzień dobry,
na odstawie Pani objawów, bez badania fizykalnego nie można postawić rozpoznania. Wymaga Pani diagnostyki wiec proszę się zgłosić do poradni lekarza rodzinnego i poinformować o swoich objawach.
Pozdrawiam:)