Czy byłam uzależniona od seksu?

Witam. Choruje na nerwice lękową. Jestem 4 miesiące po rozstaniu. Od dwóch tygodni odczuwam dziwne samopoczucie. Non stop mam myśli o byłym chłopaku. Co chwile śni mi się seks z nim lub z kimś z mojej rodziny! - co mnie bardzo zaskakuje. Bo potem mam dziwne myśli o rodzicach np. Non stop odczuwam stres w środku. W głowie pełno myśli. Już były dni że o byłym zapomniałam i nawet snów nie było. A teraz znowu. Najgorsze jest te współżycie w snach bo przez to unikam rodziny mojej. Nie wiem czy nie byłam uzależniona w związku od seksu a teraz mi tego brakuje (6lat byliśmy razem). Boję się że to schizofrenia.

Szanowna Pani,
zalecana jest konsultacja u psychoterapeuty/seksuologa, w związku z fantazjami erotycznymi, które Pani przeżywa w wyobrażeniach sennych. Możliwe, że fantazje są wytworem myśli i emocji wynikające z niedoborów, np. niezaspokojonej potrzeby namiętności, czułości i delikatności. Seksuolodzy ostrzegają przed prostymi interpretacjami fantazji, ponieważ podlegają one dalece bardziej skomplikowanym mechanizmom niż prosta analiza naukowa. Wyobrażenia senne o tle erotycznym mogą być osobistym zaworem bezpieczeństwa – pomagają zwalczyć nudę, rutynę, samotność ale także rozładować skłonność do odczuwania złości i zachowań agresywnych. Zalecane jest wsparcie specjalistyczne, łatwiej będzie poradzić sobie z problemem.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Z Pani relacji wynika, że była Pani w trwającym sześć lat związku uczuciowym, myślę, że to była dla Pani pierwsza ważna relacja partnerska/intymna/erotyczna?

Domniemam, że tęskni Pani za zwyczajną bliskością, której teraz Pani brakuje?

Przydatna byłaby dla Pani konsultacja/rozmowa z Psychologiem, bądź z Seksuologiem, by mogła Pani dotrzeć, do przyczyny Pani niepokojących snów.

Serdeczności i nowej/satysfakcjonującej relacji Pani życzę!

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

irena.mielnik.madej@gmail.com Tel. 502 749 605