Czy chemia powinna zostać przerwana?

Witam. Mój tata został ma raka jelita grubego, stadium II. Bierze chemię (12chemii, co dwa tygodnie). Jest już w połowie. Niestety każda chemia, jest przekładana co tydzień z powodu słabych wyników. Dzisiaj lekarz zapytał Go czy chce przerwać chemię. Tata chce kontynuować. Niepokoi mnie fakt przekładania chemii. Jest jakiś sposób aby wspomódz organizm, żeby wyniki były lepsze? Próbowaliśmy jedzeniem, ziołami, kwasem buraczanym...nic nie pomaga.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

leczenie chemioterapią jest regulowane pewnymi zasadami, które lekarze muszą respektować. Zarówno dotyczą one ogólnego stanu pacjenta, jak również wyników badań laboratoryjnych, które są uzyskiwane przed podaniem kolejnej dawki leków. Z Pani relacji wynika, że w przypadku Pani taty parametry wspomniane powyżej niestety ulegają pogorszeniu i lekarze decydują o przesuwaniu terminów chemioterapii. Zapewne mają na uwadze to, że chemia jest leczeniem wyniszczającym organizm i w połączeniu z gorszą kondycją chorego może prowadzić do poważnych konsekwencji. Z tego też względu raczej należałoby posłuchać rad onkologów, którzy leczą Pani tatę i na jakiś czas chemię odstawić.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/chemioterapia

https://portal.abczdrowie.pl/rak-jelita-grubego

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-raka-jelita-grubego-symptomy-najczestsze-nietypowe-profilaktyka-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.