Czy organizm mamy zniesie następną chemię?

mama miala raka na jelicie grubym,teraz ma przerzuty prawie wszedzie.sSkonczyla chemie 27 grudnia a teraz ma dostawac chemie w tubie co 2 tyg,gdzie bedzie podlaczona przez dwa dni.Chcialam zapytac czy jej organizm zniesie nastepna chemie.Czy warto truc organizm.Beata

Dzień dobry,
niestety nie znam odpowiedzi na Pani pytanie - skoro jednak lekarze zdecydowali, że należy podać kolejną chemioterapię to warto ich posłuchać.
Aby nieco wzmocnić Pani mamę radziłabym zadbać o to, aby Pani mama - szczególnie przed zaplanowanych leczeniem poprawiła stan odżywienia. Nie pisze Pani nic na temat aktualnego jadłospisu mamy, więc trudno mi się odnieść w zaleceniach dietetycznych. Warto jednak porozmawiać z lekarzem czy ew. można poprawić nieco kondycję mamy poprzez podanie preparatów typu nutridrink. Mają one dość sporą dawkę energii, a także białka. Wszystko to może wspomóc poprawę stanu odżywienia, a tym samym - ułatwić przejście przez kolejną chemioterapię.
Zachęcam do kontaktu z lekarzem w tej sprawie.
Pozdrawiam ciepło
EC