Jak radzić sobie z uczuciem pełności w trakcie leczenia chemią?

Jak radzić sobie z uczuciem pełności w trakcie leczenia chemią? Niestety waga ciagle sie obniża, a lekarz mówi, że muszę jeść...

Dzień dobry,
najlepszą metodą, aby przyjmować nieco więcej kalorii z pożywieniem jest dodatek do potraw olejów roślinnych, ewentualnie masła, mielonych orzechów, mleka kokosowego itd. Niestety nie pisze Pan na jaki rodzaj nowotworu Pan choruje - w niektórych przypadkach wzbogacenie diety o tłuszcze nie jest korzystne (np. przy raku trzustki).
Zachęcam do spożywania posiłków o bardzo małej objętości, dużej gęstości odżywczej (czyli w małej objętości sporo energii i składników odżywczych) co 2h, a jeśli jest taka potrzeba to nawet częściej.
Zachęcam także do skonsultowania się z lekarzem na temat preparatów odżywczych Nutridrink. Są one tak zaprojektowane, aby właśnie w małej objętości dostarczyć dużą wartość odżywczą. Ich dobór powinien być bardzo staranny i uzależniony m.in. od Pana możliwości trawiennych, rodzaju choroby, skutków ubocznych leczenia itd. Dlatego też warto o to dopytać lekarza prowadzącego.
Ja ze swojej strony dodam tylko, że preparaty należy pić bardzo powoli - przez min. 30min., aby nie wywołać biegunki. Można także mieszać je z innymi produktami w postaci np. owsianki czy koktajlu.
Powodzenia
EC