Jakie produkty pomogą mi przetrwać?

Nie mogę nic jeść, nie mam w ogóle apetytu, a gdy już mam przypadkiem na coś ochotę, to na to, co nie przechodzi mi przez gardło... Jestem po operacji raka żołądka... Proszę o pomoc - jak mogę pomóc sobie z jedzeniu? Jakie produkty pomogą mi przetrwać? Wiem, że grozi mi niedożywienie, a ja chcę przecież dalej żyć...

Witam , szczegółowych informacji na temat żywienia po przeprowadzonej tego typu operacji POWINIEN udzielić lekarz prowadzący lub inna osoba wyspecjalizowana w tym zakresie! z.żurawski

Dzień dobry,
zachęcam do spożywania posiłków w bardzo małych objętościach - nawet 2-3 łyżki pożywnej zupy będą już cenne. Posiłki takie powinny być jednak znacząco częściej niż co 3h. Warto także wykorzystywać czas w ciągu dnia kiedy czuje się Pan najlepiej, aby zjeść najbardziej treściwy posiłek. Nie musi to być środek dnia.
Zachęcam także do konsultacji z lekarzem prowadzącym czy preparaty typu nutridrinki byłyby dla Pana na ten moment dobrym wsparciem żywieniowym (proszę koniecznie dopytać jaki konkretnie nutridrink byłby dla Pana najlepszy). Przykładowo mała butelka Nutridrinka Protein o pojemności 125ml (pół szklanki) to aż 300kcal i 18g białka. To bardzo dużo. Z preparatami można także gotować. Dzięki temu uzyskuje się dania mocno wzbogacone w energię i białko.
Pozdrawiam
EC