Stosowanie nutridrinków po wycięciu żołądka i radiochemioterapii

Moja koleżanka (60 lat) ma raka żołądka. 2/3 żołądka wycięto, po radioterapii, chemioterapia w tabletkach - przed nią jeszcze dwa etapy chemii. Organizm wyniszczony, wstręt do jedzenia, na granicy załamania. Jej mąż każe jej pić nutridrinki, ona tego nie chce, mówi, że są przeraźliwie słodkie. Ja jej pomagam trochę psychicznie. Wiem, że rak odżywia się cukrem, obawiam się , że te nutridrinki mogą go jeszcze odżywiać. Proszę o poradę.

W przypadku wyniszczenia nowotworowego zaleca się stosowanie preparatów bogatoenergetycznych. Na pewno nie wolno myśleć w ten sposób, że nowotwór żywi się cukrem! Jeśli organizm jest wyniszczony musi zostać wzmocniony energetycznie, aby móc walczyć z rozwojem nowotworu, ograniczać jego zasięg, bronić się przed wznową. Trzeba wiedzieć, że są też preparaty typu Nutridrink nie zawierające cukrów i takie też można stosować.