Czy mogę się uzależnić od energetyków?

Dzień dobry Od 8 lat piję codziennie napoje energetyczne (ok.10 puszek dziennie) i nie potrafię przestać. Czy od energetyków można się uzależnić? (Jeżeli z rana po wstaniu z łóżka nie wypiję to mnie wewnętrznie trzęsie) czy jest na to jakiś sposób? Czy udać się do jakiegoś lekarza ? Jeżeli tak to do jakiego? Pozdrawiam

Witam Panią, dziękuję za zaufanie do ABCzdrowie. Oczywiście, jest to bardzo poważne uzależnienie i proponuję aby zgłosiła się Pani do lekarza rodzinnego jak również psychoterapeuty i psychiatry również. Jest to uzależnienie od cukru, kofeiny, przyzwyczajenia emocjonalnego i chemii która znajduje się w składzie tych napojów. Proszę szczegółowo sprawdzać na każdym opakowaniu jakie związki chemiczne znajdują się w tych produktach. Musi Pani zrozumieć że ta duża ilość cukru i kofeiny powoduje wyniszczenie organów wewnętrznych a szczególnie wątroby i żołądka. Te preparaty które Pani pije, one niszczą Pani organy wewnętrzne i będzie następował spadek energii. A nadmierne pobudzenie jest bardzo szkodliwe dla organizmu. Proszę sobie kupić w aptece preparat ziołowy KUDZU który pomoże na pierwszym etapie ograniczyć obłędną liczbę napojów energetycznych. KUDZU wycisza, uspakaja i uwalnia ośrodek w korze mózgowej odpowiedzialny za powtórzenie czynności. Napoje energetyczne w takiej ilości to trucizna którą Pani sobie codziennie dobrowolnie aplikuje. Pozdrawiam serdecznie, Alicja Jankowska