Czy energetyki mają wpływ na ból pod żebrami?

Dzień dobry przez ostatnie 2/3 miesiące piłam codziennie 2/3 energetyki. Dzisiaj odczułam ogromny ból pod żebrami pod lewą piersią. Kłujący nie mogłam złapać oddechu w niektórych momentach. Czy spożywanie napojów energetycznych może byx tego przyczyna? Dodam że rozbolało mnie po wypiciu 2 energetyków.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

napoje energetyczne zasadniczo nie są najlepsze dla naszego zdrowia. Zawierają bardzo duże ilości, cukru, kofeiny oraz konserwantów. Faktycznie po spożyciu takiego napoju chwilowo czujemy wzrost energii oraz chęci do działania. Niemniej po czasie dochodzi do nagłego spadku formy i człowiek czuje się o wiele słabiej i gorzej niż przed wypiciem takiego napoju. Na pewno długotrwałe przyjmowanie tego typu napojów może prowadzić do konsekwencji zdrowotnych chociażby z powodu dużej podaży kofeiny, która nie jest dobra dla serca. U Pani pojawił się ból w okolicy żeber i serca. Możliwe, że ma to związek ze stosowaniem energetyków. Dlatego też należy je jak najszybciej odstawić i wrócić do zdrowych nawyków żywieniowych. Koniecznie trzeba się nawadniać oraz stosować zbilansowaną dietę. Prawdopodobnie te dolegliwości minął samoistnie, ale jeśli tak się nie stanie, to konieczna będzie wizyta u lekarza pierwszego kontaktu w celu wykonania EKG oraz badania osłuchowego. Z tego też względu zachęcamy do podjęcia działań w celu eliminacji tych napojów ze swojej diety. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/napoje-energetyczne-sa-bardziej-niebezpieczne-niz-inne-zrodla-kofeiny

https://zywienie.abczdrowie.pl/napoje-energetyczne

https://portal.abczdrowie.pl/tauryna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.