Dlaczego mam żółte podniebienie?

Witam. Podczas egzaminów na studiach piłam bardzo dużo energetyków. Po odstawieniu, przez półtorej miesiąca odczuwałam pulsowanie w głowie, płytki oddech, kołatanie serca, zauważyłam również, ze zaostrzyła mi się sinicą nóg przypominająca siność siatkowatą. Zauważyłam u siebie żółte podniebienie, a od jakiegoś czasu odczuwam problemy z przełykaniem śliny i taka sztywność z gardle. Bardzo się obawiam, dlatego proszę o informacje zwrotną.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

napoje energetyczne w swoim składzie zawierają związki takie jak tauryna i kofeina. Mają one silne działanie pobudzające. Przy częstym spożywaniu tego typu napojów, mogą się pojawiać skutki uboczne, do których zaliczamy między innymi: bóle głowy, przebarwienia na podniebieniu i języku, osłabienie, zmęczenie, trudności w koncentracji i spadek motywacji co często prowadzi do depresji.

Dodatkowo należy wspomnieć, że ze względu na duże ilości cukru w energetykach, mogą one powodować cukrzycę, a także próchnicę zębów.

Jeżeli chodzi o przebarwienia pojawiające się na podniebieniu, to powstają one na skutek związków zawartych w napojach energetycznych. Podobne objawy występują też u ludzi, którzy palą papierosy i często piją kawę.

Z Pani dolegliwościami należy udać się do lekarza, który będzie w stanie zaproponować odpowiednią diagnostykę. Powinna Pani też nie spożywać więcej tego typu napojów.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym omawianego problemu:

https://zywienie.abczdrowie.pl/napoje-energetyczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.