Dlaczego mam takie dolegliwości oczu?

Dzień dobry. Od 3 miesięcy mam dziwne uczucie w oczach. Ciężko to opisać, widzę dobrze, ale czuje, jakby oczy było lekko pijane. Na dworze czuję się najdziwniej, jak założę okulary przeciwsłoneczne to jest prawie normalnie, bardzo pomagają. Badanie okulistyczne oraz neurologiczne - wszystko w porządku. Okulista zapisała mi krople na suche oko, ale nic nie zmieniły. Dodam, że jakieś 3 miesiące temu zmagałam się z płynem w uchu środkowym i od tego się wszystko zaczęło, miałam też wtedy dość silne napady alergii na pyłki. Ucho jednak wyleczone (potwierdzone u laryngologa), a dziwne uczucie w oczach zostało. Co to może być, w jakim kierunku iść?
KOBIETA, 28 LAT 4 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Niestety ciężko nam jednoznacznie stwierdzić, jaka jest przyczyna dziwnego uczucia, które towarzyszy Pani w oczach, jednak biorąc pod uwagę, że problemy zaczęły się od kłopotów z uchem i zbieraniem się w nim płynu, możemy podejrzewać, że jest to powiązane z funkcjonowaniem błędnika, który odpowiada m.in. za równowagę. Inną przyczyną może być nadwrażliwość na światło, zwłaszcza że stan ten poprawia się po założeniu okularów słonecznych. Warto również zwrócić uwagę, czy nie spędza Pani zbyt wiele czasu przed ekranami, ponieważ może to również powodować uczucie “pijanego” wzroku.

W związku z powyższym zalecamy odbycie ponownej wizyty u laryngologa i poinformowanie go o swoich objawach, w celu wykluczenia problemów z błędnikiem.

Zachęcamy także do zapoznania się z odpowiedziami na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zaburzenia-wzroku-i-zawroty-glowy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uczucie-bycia-pijanym

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-moga-swiadczyc-zawroty-glowy-i-klucie-za-okiem

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.