Na co wskazuje wzmożony rysunek oskrzelowy płuc?

Co oznacza wzmożony rysunek oskrzelowy płuc? Poza tym płuca bez uchwytnych zmian naciekowych. Kąty przeponowe-żebrowe wolne. Sylwetka serca w normie. (Mam alergię na trawy i drzewa, obecnie od niecałego roku się odczułam)
KOBIETA, 24 LAT 2 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Bardzo dziękujemy za zaufanie oraz zadanie pytania na naszym serwisie.

Wynik z informacją o wzmożonym rysunku oskrzelowym płuc powinien skłonić do konsultacji z lekarzem. Może bowiem świadczyć o nieprawidłowościach w tym obszarze, np. o stanie zapalanym. Aby postawić właściwą diagnozę, konieczna jest znajomość ogólnego stanu zdrowia, więc serdecznie zachęcamy do kontaktu ze specjalistą.

Zachęcamy również do zapoznania się z treścią odpowiedzi na podobne pytania zadane już na naszym serwisie wcześniej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-wzmozony-rysunek-okolooskrzelowy-na-rtg

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wzmozony-rysunek-okolooskrzelowy-w-wyniku-rtg-klatki-piersiowej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.