Czy wypicie jednego drinka redbull + wódka może być niebezpieczne?

Czy wypicie jednego drinka redbull + wódka (25 ml) może być niebezpieczne?

Należy unikać łączenia wódki z napojami energetycznymi. U osób wrażliwych nawet jeden drink może prowadzić do zaburzeń pracy serca.

Szanowna Pani,

na puszce z napojem energetycznym nie bez przyczyny jest umieszczona informacja przestrzegająca przed mieszaniem go z alkoholem. Przyczyna jest bardzo prosta - jest to napój o wysokiej zawartości kofeiny i tauryny, które wpływają na zwiększenie częstotliwości skurczów serca i ciśnienia tętniczego krwi, obciążając układ sercowo-naczyniowy. Spożywanie alkoholu lub napoju energetycznego solo już obciąża wątrobę, a więc spożywanie takiej mieszanki jest bardzo niezdrowe. Ponadto nie ma jeszcze przeprowadzonych badań dotyczących długotrwałych skutków spożywania takich napojów. Istnieją natomiast doniesienia o zmianach w zachowaniu osób spożywających red bulla z wódką - może to doprowadzić do pobudzenia i agresji. Zapraszam do przeczytania artykułu z poniższego linka http://activediet.wordpress.com/2014/01/03/red-bull-doda-cico-wiemy-o-energetykach/ i zachęcam do spożywania bezpieczniejszych mieszanek :) Pozdrawiam serdecznie