Czy może to być objaw odstawienia tych napojów?

Witam. Mam 21 lat, jestem studentem. Przez około 4 miesiące piłem codziennie napoje energetyzujące tzw. red bulle. Czasem po 2, do tego kawę i spore ilości coli. Czy taka ilość jest już ilością nadmierną i potencjalnie skzodzi? Teraz kiedy nie piję energetyków przez 2-3 dni to jestem całe dnie ospały, brak mi energii a także nerwowy. Czy może to być objaw odstawienia tych napojów? pozdrawaim.

Tak, jest to objaw odstawienia napojów energetycznych. Organizm przyzwyczaił się do dodatkowego poboru kofeiny a także nadmiernej ilości cukru dodanego. Istnieje szereg negatywnych skutków picia napojów energetycznych, dlatego sugerowałabym aby wyeliminować je w 100%. Napoje energetyczne powodują rozmiękczanie szkliwa, kości mogą powodować zaburzenia glikemii a także w długofalowym rozliczeniu zwiększają ryzyko wystąpienia depresji.

Dzień dobry,

jak najbardziej może to być objaw odstawienia napoi zawierających kofeinę. Stan ten za kilka dni powinien się unormować.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga