Jakie miałabym szanse na przeżycie, nie zgadzając się na operację?

Diem dobry mam 30 lat zdiagnozowano u mnie raka żołądka zaawansowanego. Lekarze zaproponowali chemię co 3 tyg jeśli guz się zmniejszy ma w tej chwili 4 cm to operacje usunięcia żołądka i znowu chemię. Chciałam zapytać jakie miałabym szanse na przeżycie nie zgadzając się na operacje. Czy mam jakiekolwiek szanse na bycie zdrową? Na początku chciałam leczyć się metodami naturalnymi ale uważam ze to zbyt poważna choroba. Czy wlewy z bit c i b17 mogą mi pomoc?

Dzień dobry, trudno mi się odnieść do rokowań - w tej kwestii najlepiej rozmawiać z onkologiem, który Panią prowadzi.
Jeśli chodzi o inne, niekonwencjonalne metody leczenia np. wlewy witamin to zdecydowanie odradzam.
Skupiłabym się na podjęciu leczenia, które nie będzie łatwe, ale które daje największe szansę na poprawę stanu zdrowia.
Zachęcam do tego, aby zadbać o prawidłową dietę - taką, aby odżywiać i wzmacniać organizm podczas całego procesu leczenia. Dieta powinna być integralną częścią leczenia. Bardzo ważne jest to, aby nie traciła Pani na masie ciała. Być może podczas leczenia będzie Pani doświadczać różnych skutków ubocznych np. mdłości, wymiotów, przedwczesnej pełności itd. Trzeba reagować do tego poprzez odpowiednie zmiany w jadłospisie - np. jeść mniej, a częściej, może bardziej półpłynne produkty, może mniej pachnące. Wszystko zależy od Pani samopoczucia. Również może Pani prosić lekarza prowadzącego, aby przypisał/zmienił Pani leki przeciwwymiotne itd.
Zachęcam także do porozmawiania z lekarzem odnośnie żywienia medycznego, a więc do odpowiedniego dopasowania preparatu, który będzie Pani pomagał utrzymać lepszy stan odżywienia. W tym wypadku preparaty typu nutridrink są naprawdę bardzo pomocne. Proszę jedynie pamiętać, że ich spożycie powinno być bardzo powolne - najlepiej je sączyć przez kilka godzin.
Pozdrawiam ciepło
EC