Jaka dieta na przytycie dla studentki?

Mam 20 lat, ważę 44kg przy wzroście 160cm. Chciałabym spytać jaka dieta byłaby dla mnie dobra zaznaczając, że nie jestem dobrą kucharką oraz jako studentka mam bardzo mało czasu na przygotowywanie posiłków. Bardzo chciałabym przytyć do 50kg. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
20 LAT ponad rok temu

Witaj,
Bardzo ważne w procesie tycia oraz odchudzania jest regularne przyjmowanie posiłków, najlepiej 4-5 w ciągu dnia, a w procesie tycia nawet zalecane jest 6. Staraj się zwiększyć kaloryczność swojej dotychczasowej diety poprzez zwiększenie ilości węglowodanów - kasze (najzdrowsza jaglana, gryczana), manna na mleku 3,2% (staraj się zjeść na 6 posiłek przed snem kaszkę mannę, możesz sama przygotować lub skorzystać z gotowej np. Mleczny start, dodaj do niej garść owoców).
Zwiększ ilość tłuszczu w diecie - nasączaj pieczywo oliwą z oliwek, olejem lnianym lub dodawaj je do sałatek, serka białego. Podjadać codziennie pół szklanki mieszanki studenckiej lub mieszanki orzechów. Oczywiście nie zapominaj o pełnowartościowym białku, który znajdziesz w jajkach (jedz co 2 dzień 2 jajka), ryby (np. dorsz, morszczuk, pstrąg, łosoś), mięso (indyk, wołowina).
Więcej nie mogę napisać, bowiem nie wiem ile kalorii spożywasz, jak często i co jesz.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

Witaj,
Nie wiem ile kalorii spożywałaś do tej pory.
Jeżeli było to w granicach 1500 - 1700 kcal to chcąc przytyć powinnaś spożywać około 2500 kcal.
Możesz także do diety wprowadzić preparaty typu Nutridrink, Ensure, Cubitan (do kupienia w aptece), w małej objętości zawierają sporo kalorii, a co najważniejsze sporo składników odżywczych. Po kolacji, a przed snem możesz wypijać 1 opakowanie.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek