Czy ciemniejszy kolor to może być wpływ Coli?

Witam, od niedawna przeszedłem na dietę i pod okiem specjalisty przechodzę teraz terapię odchudzającą. Jem zdrowe rzeczy, jedyną moją bolączką jest Coca Cola Light (zero). Czasami zdarza się, że mój stolec jest ciemniejszy, choć zwykle jest w normie. Moje pytanie brzmi czy ciemniejszy kolor to może być wpływ Coli czy nie ma ona wpływ. A ujmując prościej czy Coca Cola może zabarwić kał na ciemniejszy kolor? dziękuję za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej nie, bardziej wynika z ogólnej diety. A czy jest czarny jak smoła?