Czy Clonazepamum łagodzi objawy ataku panicznego?

Witam biore clonazepamum bo mi przepisal lekarz neurolog nie posiadam padaczki. mam pytanie czy ten lek łagodzi objawy ataku panicznego i natręct i na nerwy poniewaz ataku paniki nie mam juz od 10 dni? prosze o odpowiedź

Clonazepamum może łagodzić zaburzenia lękowe/nerwicowe, jednak nie powinno sie stosować przewlekle tego leku, gdyż często powoduje uzależenienie. Wskazana konsultacja psychiatryczna i dobranie innego bezpieczniejszego leczenia, do rozważenia również psychoterapia.