Czy coś mogło się stać dziecku podczas takiego bolesnego badania?
Dzień dobry, Miałam usg przez powłoki brzuszne w 30 tygodniu ciazy. Lekarz nie mógł dokładnie zbadać przepływów w mózgu dziecka dlatego bardzo mocno uciskał głowica w brzuch. Było to bardzo bolesne i powodowało olbrzymi dyskomfort. Czy coś mogło się stać dziecku podczas takiego bolesnego badania?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
dziecko znajdujące się w brzuchu jest chronione wodami płodowymi, dlatego czynniki zewnętrzne nie mają na nie aż tak dużego wpływu. Poza tym lekarz był świadomy obecności dziecka, więc nie mógł spowodować mu krzywdy.
Jeśli jednak USG powodowało ogromny dyskomfort oraz dolegliwości bólowe u Pani, to trzeba było poinformować o tym lekarza wykonującego badanie. Zapewne nie wiedział o tym, że odczuwa Pani tak nieprzyjemne dolegliwości. W przyszłości warto zwracać na to uwagę, by badanie nie było dla Pani męczące.
Inne pytania z tej tematyki znajdują się tutaj:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uciskanie-podbrzusza-w-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-uciskac-brzuch-w-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/moja-7-letnia-corka-zaczela-mi-skakac-po-brzuchu-czy-moge-przez-to-poronic.