Czy cukrzyca jest genetyczna?

Witam, mam pytanie mój tata ma cukrzycę, ja zaś bardzo niski poziom cukru, dziś było 56 a po wypiciu słodkiego napoju 148, może to wina aparatu jutro zmierzę innym. Jaki powinien być prawidłowy dla kobiety w wieku 37 lat, mężczyzny 40lat i dzieci w wieku 10, 13 lat. Pytam gdyż cukrzyca w rodzinie jest, od kilku pokoleń, czy warto się już obawiać, trzeba iść do lekarza czy najpierw zmierzyć innym. Podkreślam jem bardzo mało, wręcz znikomo, miałam problemy ze zdrowiem i zacisnął mi się żołądek.poz

Ma Pani ryzyko rozwoju cukrzycy sięgające 30%.
Wysiłek fizyczny i samokontrola są dla Pani najważniejsze.
148 po słodkim napoju to może być norma albo nietolerancja glukozy czyli początki cukrzycy.
Należy zrobić kilka razy poziomy na czczo i po 2 godz. od zjedzenia.
Ewentualnie doustny test obciążenia...
Ale to już pytanie do diabetologów.