Czy cukrzyca u partnera może mieć wpływ na zajście w ciążę?

Witam. Od 1.5 roku staramy się o dziecko. Mój narzeczony jest cukrzykiem typ 1. Czy może mieć to wpływ na to, że nie mogę zajść w ciąże? Kiedy powinnam zacząć się niepokoić I odwiedzić specjalistę? Czy częstotliwość stosunków może ułatwiać lub utrudniać zajście w ciążę? Pozdrawiam

Dzień dobry,

zaleca się stosunek płciowy co ok. 2 dni - 3 dni. Częściej nie ma potrzeby. Jeżeli starania trwają ok 1,5 roku powinni się Państwo zgłosić do ginekologa w celu wstępnej diagnostyki. Taki procedury powinno się wdrażać już po 1 roku regularnych prób.

Pozdrawiam