Czy cysta zęba to torbiel?

Jestem po zabiegu kanałowym zęba, trochę się to leczenie przedłużyło, obecnie jest to już 5miesięcy i okazało się że coś jest nie tak i pojawiła się cysta i teraz muszę iść do chirurga. W internecie gdy wpisuję cysta zęba to wyskakują mi torbiele. Czy cysta to torbiel? Czy tak długie leczenie zęba jest zgodne z prawem? Czy mam się bać tej torbieli? Stomatolog powiedziała że jest blisko zatoki, jest to ząb numer 5 w górnej szczęce.

Witam.

Cysta to inaczej torbiel. Pięć miesięcy to rzeczywiście długo, ale bywa, że zęby są z różnych przyczyn leczone kanałowo (z powodzeniem) nawet dłużej. Prawo nie określa jak długo może być leczony kanałowo jeden ząb.

Z tego, co Pan pisze wynika, że jest to leczenie powikłane. Powikłania najczęściej niestety są dziełem przypadku. Sugeruję zgodnie z zaleceniem pani doktor udać się do chirurga stomatologicznego na konsultację.

pozdrawiam.