Czy diagnoza zespołu paranoidalnego jest równoznaczna z diagnozą schizofrenii?

Czy diagnoza zespołu paranoidalnego jest równoznaczna z diagnozą schizofrenii ?

Witam,
zespół paranoidalny są jest to zaburzenie z obszaru psychozy, może się rozwijać w trakcie dalszej obserwacji klinicznej w zespół objawów charakterystyczny dla schizofrenii paranoidalnej, jedna nie zawsze tak jest. Przyczyną ZP mogą być środki psychoaktywne, ostre zatrucia, choroby mózgu.
Pozdrawiam serdecznie