Czy długo leczy się depresję?

Witam mam depresję już 2 miesiące byłem u lekarza przyjmuje leki 3 tygodnie czy długo się leczy depresję ? Wróci tamten stan przed depresją ? Będę mógł normalnie funkcjonować i myśleć ?

Dzień dobry!

Są to pytania do Pana lekarza prowadzącego, który zebrał szczegółowe informacje i może z większą trafnością przewidywać postępy leczenia. Czas przyjmowania leków 3 tygodnie jest stosunkowo krótki. Warto uzbroić się w cierpliwość. W ciągu kolejnych tygodni, powinien Pan odczuć ich efekty i poprawę.

Obok farmakoterapii, równie ważnym elementem leczenia depresji, jest psychoterapia.

Pozdrawiam!

Witam
Leki zaczynają działać po około 2 tygodniach. Proszę sobie dać czas na wyzdrowienie i jak najlepiej troszczyć się o swoje potrzeby - gimnastyka, spacery co dzień, jedzenie o stałych porach, spotkania z przyjaciółmi itp.
Oczywiście - warto też rozpocząć psychoterapię: indywidualną lub grupową. Lekarz psychiatra może podpowiedzieć, co w Pana sytuacji wydaje się być najkorzystniejsze.

Pomyślności!