Czy długotrwały stres może wpłynąć na wygląd skóry?

Czy długotrwały 8 miesięczny stres może wpłynąć na wygląd skóry czy jest możliwe aby człowiek był tak zakręcony na pewnym punkcie że pomimo stwierdzeń ekspertów od zdrowia że dana sytuacja nie była ryzykowna nie wierzy w to i uważać można że jest się chorym ?

Dzień dobry,
tak, stres może wpływać na wygląd skóry. Skóra to narząd, który jest bardzo reaktywny psychosomatyczne. Jeśli pomimo braku wskazań medycznych, myśli i obawia się pani bycia chorą może warto byłoby skonsultować się także z psychoterapeuta. Nasz umysł, emocje, myśli potrafią bardzo silnie na nas wpływać, w tym na nasze ciało. Skoro badania wskazują, że brak jest podstaw medycznych to warto sprawdzić hipotezę o wpływie psychiki. Wizyta u psychterapeuty nie zaszkodzi, a może bardzo pomóc.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
www.poznacsiebie.pl