Czy prawidłowe krążenie poprawi wygląd skóry?

Witam przeszłam silny stres który wywołał u mnie słabe krążenie tak aż mi palce u stop zaczęły sinieć przez to moja skóra stała się wiotka na twarzy brak elastyczności z czego wisi mi skóra na podbródku mam pytanie czy jak moje krążenie wróci całkowicie do normy to i skóra wróci do normy czyli mój podbródek wróci do normalności mam 39 lat

Dzień dobry, z wiekiem nasza skóra się zmienia. To jak wygląda zależy od wielu czynników, najważniejsze z nich to: ochrona przeciwsłoneczna, dieta, odpowiednia aktywność fizyczna, stres, pielęgnacja skóry oraz predyspozycje genetyczne. Tak jak już Pani zauważyła, również choroby mają ogromny wpływ na nasz wygląd. Niektóre procesy zachodzące w skórze, wraz z ustąpieniem objawów, mogą w znaczącym stopniu wrócić do stanu poprzedniego, jednak poprawa nie zawsze jest zadowalająca. Zawsze warto udać się na konsultację do doświadczonego lekarza lub kosmetologa w celu oceny stanu skóry. Po zbadaniu, taka osoba zaleci odpowiednie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii, które będą odpowiednie dla stanu skóry oraz problemu, którego chce się Pani pozbyć. Wachlarz zabiegów jest szeroki, a wśród nich wymienić można chociażby thermolifting Zaffiro, Maximus TriLipo czy laser frakcyjny (nie tylko na blizny!). Załączam link do naszego artykułu nt. laserowego liftingu: https://www.arsestetica.pl/blog/laseroterapia-nieinwazyjny-lifting-twarzy/. Artykuł opisuje zmiany zachodzące w skórze wraz z upływem czasu, metodę laserowego odmładzania i technologię, która ma dość szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej i kosmetologii. Także w kontekście omawianego problemu. Gdyby pojawiły się dodatkowe pytania pozostaję do dyspozycji drogą mailową: ptomaszyk@arsestetica.pl

Patrycja Tomaszyk

mgr kosmetologii bioestetycznej

Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

Oddział w Warszawie

ul. Jaktorowska 5/U1 I tel. +48 22 26 60 876 I mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu

ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl