Czy wygląd mężczyzny może mieć wpływ na relacje z kobietami?

Czy dziewczyny patrzą na wygląd, tzn., tj., czy chłopak jest gruby, na brzuchu, na twarzy.? Czy nie patrzą na wygląd? Mam 80 kg, wysoki cholesterol, lipidy wysokie. Teraz zacząłem odżywiać się zdrowo. Sport Uprawiam, spacery, biegi. Ostatnio odpisuja dziewczyny ale nie chcą spotykać się że mną. Może za bardo narzucam się zbytnio im. Nie bardzo wychodzi mi randkowy nie na portalach randkowych

Mgr Joanna Szlasa Psychologia

Dzień dobry,
zewnętrzny wizerunek i szeroko rozumiane piękno są bardzo indywidualnie rozpatrywaną kwestią. Różnice w ludzkim wyglądzie wpływają na to, że każdy w inny sposób postrzega tę samą osobę i dostrzega w jej wyglądzie inne elementy, na które zwraca uwagę. To właśnie czyni świat różnorodnym i ciekawym. Oczywiście są pewnego rodzaju kanony piękna, co wynika z podejścia ewolucjonistycznego oraz naszych biologicznych podstaw. Powszechna jest też tendencja do oceniania ludzi właśnie na podstawie ich aparycji. Poza tym osobom, które są powszechnie uznawane za ładne są przypisywane pozytywne cechy np. inteligentny, mądry, miły, przyjazny, co jest tzw. efektem halo. Jednak nasza warstwa zewnętrza jest jedynie chwilową siłą sprawiającą, że dana osoba staje się dla nas interesująca. W rzeczywistości to, co sprawa, że relacja zmienia się w długotrwałą, a nawet może przerodzić się w uczucie, to całe nasze wnętrze tj. osobowość, wartości, zainteresowania, postawa, motywacja. Dlatego warto właśnie w drugiej osobie szukać tych aspektów.
Pozdrawiam.