Czy do zapłodnienia dochodzi tylko w czasie owulacji?

Czy do zapłodnienia dochodzi tylko w czasie owulacji?czy to prawda że przed owulacją 5 dni sa płodne.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak naprawdę nigdy na 100% nie można stwierdzić, które dni w cyklu są płodne lub niepłodne zwłaszcza jeśli miesiączki są nieregularne. Do zapłodnienia z większym lub mniejszym prawdopodobnieństwem może dojść w różnych momentach cyklu, nie tylko w czasie owulacji.