Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy dobrze przyjęłam tabletkę?

Witam. Po raz pierwszy zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne i nie wiem, czy zrobiłam to w odpowiednim czasie. Od zawsze miałam bardzo nieregularne miesiaczki, a do tego przez pierwsze 2-3 dni mam delikatne plamienia, a dopiero później normalne krwawienie. W piątek zauważyłam ciemną wydzielinę na bieliźnie, ale w bardzo niewielkiej ilości. Zwiększyła się ona bardzo znacząco i pojawiło się jednocześnie delikatne krwawienie następnego dnia, czyli w sobotę, i to wtedy dopiero zażyłam pierwszą tabletkę. Czy nie zażyłam jej za późno? Czy mam teraz 100% ochronę, czy może nie? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam :)

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Powinna Pani żażyć pierwszą tabletkę w dniu, w którym zauważyła Pani brązową wydzielinę oznaczajacą początek miesiączki. Proszę stosować dodatkową formę zabezpieczenia przed ciążą (np. prezerwatywę) przez pierwszych 7 dni zażywania pigułek. Od ósmego dnia zażywania tabletek może Pani liczyć na pełną ochronę antykoncepcyjną i od tego dnia nie musi już Pani stosować prezerwatywy.

Pozdrawiam! 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy