Czy dobrze zrobiłam, zażywając tabletkę "po" w pierwszy dzień miesiączki?

Otóż zdarzyła nam się pierwszy raz wpadka. Następnego dnia pognaliśmy do lekarza po pigułkę po - oczywiscie Pani doktor przepisała mi E***. Wszystko ok, ale na blistrze było napisane L***. Mam iść z reklamacją do apteki? ;) Teraz przechodzę do pytania - otóż kiedy wyszłam od lekarza i trzymałam receptę na lek, dostałam nagle miesiączki. Ehhh, nie wiem, być może ze stresu, ale i tak zakupiłam pigułke i ją zażyłam. Teraz wysuwam pytanie, jakie mogą być następstwa tego, że wzięłam pigułkę w pierwszy dzień miesiączki i czy mogę być w ciąży?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Nie musi Pani iść do apteki z reklamacją - otrzymała Pani zamiennik.
2. Pani postępowanie było właściwe, dzięki czemu szansa na ciążę jest minimalna. Przyjęcie tabletki w pierwszym dniu miesiączki nie zakłóca jej działania.