Czy dojdzie do przesunięcia krwawienia z odstawienia?

Witam. W tym miesiącu kilka razy zapomniałam zażyć w danym dniu tabletek antykoncepcyjnych. Przez co te kilka razy brałam dwie na raz. Czy to może mi przesunąć krwawienie?
KOBIETA, 22 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

W ulotce producenta leków opisane są różne warianty,co może się wydarzyć w danej sytuacji po braku przyjęciu leku.

Tak często zapominany lek może przyczynić się do przesunięcia krwawienia.

Proszę pamiętać o dodatkowej antykoncepcji.

Warto w telefonie ustawić alarm,który przypomina o leku.

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska