Przesunięcie się zęba pod wpływem uderzenia

Dzień Dobry. Pod wpływem uderzenia, ząb, a dokładnie górna dwójka została nieco przesunięta do wewnątrz, po tym incydencie ząb został przypiłowany przez dentystkę aby nie sprawiał dyskomfortu, lecz tylko od strony wewnętrznej, więc od zewnątrz,widoczne jest że jest cofnięty. Wydarzyło się to dość dawno. Mój obecny stomatolog zasugerował że można go z powrotem przesunąć na swoje miejsce. Moje pytanie brzmi czy jest to jak najbardziej możliwe i czy ryzykowne. Pozdrawiam.

Dzień dobry, to nie tylko jest możliwe, ale również jak najbardziej wskazane. Zdarza się, że ząb po przesunięciu pod wpływem uderzenia jest trudny do przesunięcia. Najczęściej jednak można taki ząb ustawić prawidłowo w zgryzie i dla pewności unieruchomić na jakiś czas retencją.

Witam serdecznie,
Jeśli nie było od tego czasu żadnych problemów z zębem, a lekarz po badaniu stwierdza, że jest możliwość jego przesunięcia, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zęba ustawić w jego prawidłowej pozycji.