Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy dysfunkcja tych stawów może dawać takie objawy?

Czy dysfunkcja stawów skroniowo żuchwowych może dawać takie objawy 3 miesiące temu u dentysty zostały mi odbudowanie kompozytem jedynki, od tego czasu słyszę trzaski w prawym uchu, kiedy nagle się odezwe, kiedy słyszę niektóre dźwięki etc. Natomiast nie przeszkadza mi głośna muzyka, odkurzacz, ani nic z tych rzeczy tylko nagłe głośne dźwięki i to niektóre Nie mam problemów ze słyszeniem, ani żadnych bóli w okolicy SSŻ Byłem u ortodonty, chirurga i specjalisty od tychże stawów nikt nie stwierdził problemów ze zgryzem, jedynie badanie dopplerem wykryło lekkie trzaski w tym właśnie stawie Co mogę z tym zrobić?
MĘŻCZYZNA, 33 LAT 4 miesiące temu

#dziejesienazywo: Leczenie ortodontyczne u dzieci

Im wcześnie zauważy się nieprawidłowości w zgryzie, tym szybciej można rozpocząć leczenie. Zazwyczaj trwa wtedy ono znacznie krócej niż w przypadku późno rozpoznanej wady. Dlatego bardzo istotne są wizyty kontrolne u ortodonty. O tym, co może wpłynąć na powstanie wad zgryzu u dzieci i jak przebiega leczenie opowiada stomatolog Kamil Stefański.

Najprawdopodobniej ma Pan zaburzenia układu przedsionkowego (stąd wrażliwość na niektóre nagłe dźwięki) powiązane z zaburzeniami stawu skroniowo żuchwowego a także asymetrią czaszkowo-zgryzową. Wskazana jest konsultacja z fizjoterapeutą specjalizującym się w technice P-DTR w celu ustalenia przyczyn takich objawów. Najbliższym Pana specjalistą jest np Michał Życzkowski W Rumii. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy