Czy dziecko jest takim niejadkiem?

Witam,jestem mamą 2 letniej dziewczynki która miesiąc temu odstawiamy od piersi i zaczął się problem z jej jedzeniem wcześniej też nie jadła zbyt wiele ale zawsze była ta pierś teraz natomiast jej posiłki są naprawdę niewielkie np. Że śniadania zjada 3 kawałeczki parówki czy zjada wędliny z pieczywa i nic do obiadu w trakcie obiadu potrafi zjeść 3-4 kasy i na tym koniec pod wieczór zje jabłko i kolacja walka o zjedzenie kawałka czego kolwiek. Chociaż dużo pije. Robiłam jej badania moczu są w porządku kal na jaja pasożytów 3 próby wynik negatywny byłam z nią na bilansie mówiłam lekarzowi ,powiedział że waga w normie nie widać nic niepokojącego kazał obserwować dziecko ogólnie waga dziecka 11.900 mierzy 90 cm. Martwie się o dziecko nie wiem czy mogę jeszcze wykonać jakieś badania czy porostu dać małej czas czy porostu jest niejadkiem. Proszę o poradę z góry dziękuję .

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Stosowność masy ciała dziecka do jego wieku określa się na siatkach centylowych (może je Pan znaleźć w książeczce zdrowia córki). Według tych danych Pana dziecko ma jak najbardziej prawidłową masę ciała. Dopiero masa ciała poniżej 10 centyla wzbudza niepokój lekarzy. Najlepiej będzie jeśli dziecko nadal będzie obserwowane a w razie jakiś niepokojących objawów, spadku masy ciała lub braku wzrostu masy ciała pomimo prawidłowego wzrastania na wysokość powinno się poszukać przyczyny tego stanu.