Dlaczego 10-miesięczne dziecko nie chce jeść?

Moja córka ma prawie 10 miesięcy i je bardzo mało,, normalnego,, jedzenia. Rano kasza nawet sporo Jak na nią następnie około13 jest próba jedzenia obiadu przeważnie zje mikroskopijne ilości rzadko się zdarza że zje dużo jeśli zje mało dokarmiam piersią ten sam schemat jest ok 16. ok 19 je owoc przewaznie go ladnie je i o 21.30 idzie spac wtedy tez juz na piersi. Mam wrażenie ze mogla by jesc tylko mleko..wage ma dobra byc moze dlatego ze jak juz nie zje obiadu to daje jej piers. Co zrobić z nia?

Należy zaobserwować czy przyrost masy ciała przebiega prawidłowo. Jeśli dziecko nie przybiera na masie ciała to nalezy udac sie do pediatry aby zdiagnozowac problem. Dodatkowo istotne jest aby podejmowac próby wprowadzania produktów do diety nawet jesli maja być to minimalne ilości . nie nalezy zmuszać dziecka do jedzenia ale umiejętnie starać się zainteresować go nowymi smakami i konsystencjami posiłków

Dzień dobry. Dzieci wiedzą ile jedzenia potrzebują i co lubią jeść. Proszę zapewnić dziecku tyle jedzenia ile chce i nie proponować dodatkowego, gdy nie chce. Głód to potrzeba fizjologiczna, jak np. oddawanie moczu. W tej kwestii też wystarczy dostosować ilość pampersów a nie proponować dziecku dodatkowego oddawania moczu, gdy uważamy, ze "za mało siusia". Innych wskazówek nie ma. Proszę o tym pamiętać, bo w innym przypadku dziecko może tylko mieć podniesiony poziom stresu i wielkie trudności z regulacją w tym zakresie. Jak sama Pani napisała, waga jest prawidłowa. Skąd więc Pani zmartwienie? Proszę zaufać córeczce w tej kwestii;) Pozdrawiam.