Jak karmić dziecko, które nie lubi jeść?

Mam 11 miesieczne niemowle,ktore nie cierpi jesc. Nie ma preferencji smakowych, nie wiemy co lubi. Co 3 godziny proponujemy jedzenie. Przykladowy jadlospis: godz.6 120-180 mleka godz.9 pol banana lub pol parowki lub 40 ml kaszki lub nic godz.12.30 obiad 1/4 ziemniaka,rozyczka brokula, pulpecik ok.3g czasem nic godz.15.30 zupa zje max.100 ml czasem nic godz.18.00 kaszka 40-150ml czasem nic godz.21.00 mleko 90-180 Nieraz w ogole odmawia posilkow np. dwoch w ciagu dnia, czeka wiec do nastepnego posilku czyli ma przerwe 6 h a i tak nie zjada wiecej. Nigdy nie je chetnie, to jest loteria czy zje czy nie. Mozna powiedziec,ze dziecko jest glodzone (ja proponuje a ono nie chce)ale nikt nie znalazl na nie sposobu (3 neurologopedow ,3 psychologow, rzesza lekarzy). Apetytu nigdy nie mialo i nie ma,od urodzenia z jedzeniem jest problem. Pic nie chce w ogole,czasem ok 50 ml kompotu na dobe. Czy uzyskam jakas wskazowke, co robic?

Dzień dobry. Na pewno warto kontrolować wagę i wyniki badań dziecka. Na pewno nie należy go zmuszać do jedzenia, dziecko jeśli nie ma jeszcze zaburzonego ośrodka głodu i sytości, samo decyduje kiedy i ile będzie jadło. Natomiast warto zwrócić uwagę napicie dziecka i starać się, aby zawsze miało coś do picia pod ręką. Można (a nawet trzeba) również zadbać o to, aby posiłki,które dziecko jada, były bogate w energię i składniki odżywcze, tak aby nie doszło do jakichkolwiek niedoborów. Może warto tutaj skonsultować się z dietetykiem, który pomógłby w wyborze odpowiednich produktów. Na pewno nie wskazane jest karmienie dziecka tylko parówkami, czy słodkimi serkami, bo wiemy "że na pewno zje". Taka dieta bardzo szybko doprowadzi do strat w organizmu.
Największym problemem jaki z psychologicznego punktu widzenia staje przed dziećmi niejadkami to nadmierna uwaga, którą opiekunowie skupiają wokół jedzenia dziecka. Jest to dodatkowa korzyść dla dziecka z odmowy jedzenia i prowadzi do coraz częstszych rezygnacji z jedzenia, co oczywiście zwiększa jeszcze uwagę skupianą na jedzeniu dziecka. W ten sposób powstaje błędne koło, które może prowadzić do różnych zaburzeń odżywiania.
Pozdrawiam
http://psychoterapia-krakow.net/