Czy dziecko może już zacząć siadać?

Witam mój synek urodził się w 36tyg plus 5 dni zaliczony został do wcześniaków waga 3050 i 50 cm punktu 9na 10 chciałam zapytać czy może zacząć siadac później jako wcześniak powoli zaczyna zmieniać pozycje leżąc na brzuszku szybko się obraca i turla położony ma brzuszku zaczyna podciągać kolanka pod siebie do pozycji na czworaka czy jest o co się nie pokoic?

nie podaje Pani w jakim wieku aktualnie jest dziecko, urodziło się na pograniczu wcześniactwa, więc nie powinno być dużego opóźnienia, ale rozwoj dziecka ocenia się bardzo indyweidualnie, warto skonsultować się z fizjoterapeutą, który oceni rozwój i podpowie co dalej