Czy dziecko przy takich reakcjach może nabawić się padaczki?

Mój synek ma 1 i 3 miesiące jest strasznie nerwowy najbardziej niepokoi mnie zaciskanie wszystkich meśni łącznie z grymasem na buzi i zaciśnięciem ząbków trwa to kilka sekund przy czy sie trzęsie. Jest bardzo nerwowy nawet przy zabawie z bańkami napina wszystkie mięśnie i strasznie przeżywa aby wszystkie dotknąć. Martwi mnie to.. Ne wiem czy udać się z tym do lekarza ???czy może to być nerwica i czy dziecko przy takich reakcjach moze nabawić się padaczki??

Szanowna Pani,
Oczywiście najlepiej udać się do lekarza, który będzie mógł fizycznie zbadać dziecko i przyjrzeć się dokładnie opisanym przez Panią zachowaniom. Objawy, o których Pani mówi mogą być wynikiem wielu czynników i należy je zweryfikować jak najszybciej. Bez paniki, nie należy od razu zakładać czarnego scenariusza. Gdy zaś idzie o padaczkę, nie można jej z miejsca wykluczyć, zwłaszcza w obliczu padaczki idiopatycznej, przy której nie można ustalić jednoznacznie przyczyny.

Witam
Trudno postawić diagnozę bez przeprowadzenia badania lekarskiego
i wykonania podstawowych badań. Najlepszym sposobem dotarcia
do przyczyny problemów zdrowotnych dziecka jest szybka konsultacja
z neurologiem, który pokieruje dalszą ścieżką diagnostyczną
i zastosuje odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam serdecznie