Padaczka a lęki i nerwowość u dziecka

moje dziecko choruje na padaczke przez 3lata dostawal syrop depakine obecnie juz lek jest odstawiony czy jest mozliwosc ze dziecko przez ta chorobe jest lekliwe?nerwowe?i niedowład raczki???prosze o odpowiedz z gory dziekuje pozdrawiam

Tak, jest możliwe, że wtórnym efektem padaczki jest lęk i nerwowość. Powiedziałabym że jest to nawet bardzo typowy problem. Najlepiej jakby skontaktowała się Pani ze stowarzyszeniem rodziców dzieci chorych na padaczkę. Może w ten sposób uzyskać Pani porady i wsparcie. W Łodzi np. to jest Stowarzyszenie Epi
Kontakt z nimi:
tel. 513 924 625
email: epi.lodz@gmail.com
www.epilodz.org
Warto dowiedzieć się więcej na temat choroby.
Oczywiście życzę wszystkiego najlepszego dla dziecka i dużo zdrowia dla Waszej rodziny.

Witam Panią,
dziecko chore na padaczkę może być nerwowe i lękliwe, przy czym te objawy mogą być zarówno konsekwencją choroby i farmakoterapii jak i towarzyszyć jej od początku.

Niedowład rączki wydaje mi się niepokojący, uważam że ta sprawa wymaga dodatkowej diagnostyki, przede wszystkim neurologicznej.

Wizyta u specjalisty lub konsultacja u innego lekarza niż ten, który opiekuje się Pani dzieckiem dotąd, wydaje mi się konieczna, w takich sprawach lepiej dmuchać na zimne niż czegoś zaniedbać.

pozdrawiam serdecznie
Edyta Kołodziej Szmid