Czy echogeniczność trzustki może świadczyć o rozpoczynającym się procesie nowotworowym?
Witam, w ostatnim badaniu usg stwierdzono mieszaną echogenicznośc trzustki. Amylaza w normie, brak bólów. W 2010 wycięto mi woreczek żółciowy a w 2013 podejrzewano OZT z powodu wysokich amylaz w moczu. Czy owa echogenicznosc może świadczyć o rozpoczynającym się procesie nowotworowym??czy powinnam zrobić TK (w 2013 w TK nie stwierdzono żadnych zmian ale także jednorodna echogeniczność trzustki). Czy możliwy jest błąd lekarza wykonującego usg?jak przywrócić normalna echogenicznosc? kobieta, 26l.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Taki obraz może świadczyć o przebytym zapaleniu trzustki. Nie ma to związku z nowotworem. Jeśli nie ma innych objawów dodatkową diagnostyka.
Pozdrawiam.