Czy echogeniczność trzustki może świadczyć o rozpoczynającym się procesie nowotworowym?

Witam, w ostatnim badaniu usg stwierdzono mieszaną echogenicznośc trzustki. Amylaza w normie, brak bólów. W 2010 wycięto mi woreczek żółciowy a w 2013 podejrzewano OZT z powodu wysokich amylaz w moczu. Czy owa echogenicznosc może świadczyć o rozpoczynającym się procesie nowotworowym??czy powinnam zrobić TK (w 2013 w TK nie stwierdzono żadnych zmian ale także jednorodna echogeniczność trzustki). Czy możliwy jest błąd lekarza wykonującego usg?jak przywrócić normalna echogenicznosc? kobieta, 26l.

Piotr Pilarski

Taki obraz może świadczyć o przebytym zapaleniu trzustki. Nie ma to związku z nowotworem. Jeśli nie ma innych objawów dodatkową diagnostyka.

Pozdrawiam.