Odbijanie, wzdęcia i bóle między łopatkami po laparoskopowym wycięciu pęcherzyka żółciowego a przewlekłe zapalenie trzustki

W kwietniu br. miałam OZT. Wszystkie badania łącznie z TK miałam dobre - oprócz kamieni w woreczku. Jestem 4 tydzień po laparoskopowym wycięciu woreczka, zaczęło mnie gnieść w dołku, bez przerwy mi się odbija, mam wzdęcia, język choćby oparzony i powróciły bóle między łopatkami. Moje badania krwi : amylaza 45,9/100 ; lipaza 29/60 ; CRP 2,34/5 ; CA-19,9 7,72/39 ; mocz : amylaza 297,5/447 a mnie boli i boli Czy na podstawie tych objawów i wyników, można stwierdzić, że mam PZT ? Proszę o pomoc.

Na pewno objawy i wyniki badań laboratoryjnych nie wskazują na przewlekłe zapalenie trzustki. Objawy sugerują jakąś patologię w zakresie górnego odcinka przewodu pokarmowego czyli jakiś stan zapalny w zakresie żołądka, dwunastnicy, być może z nadżerkami lub nawet owrzodzeniami. W taki wypadku, aby pogłębić diagnostykę należałoby wykonać gastroskopię. Proszę z tym problemem udać się bezpośrednio do lekarza.